اخبار برگزیده
 

امير سرتیپ دوم پزشک شهنام بابلی، رئیس اداره بهداشت ودرمان نزاجا در حاشيه رزمايش مردم ياری محمدرسول الله ارتش در جمع خبرنگاران گفت: در اين رزمايش نيروي زميني دو بيمارستان صحرايی در روستاي ده رئيس در ٨٠ كيلومتری شهر خاش و بمپور ايرانشهر بر پا كرده است.
وي با بیان اینکه در نخستين روز رزمايش بزرگ مردم یاری محمد رسول الله خدمات مختلفی صورت گرفته افزود: در بيمارستان صحرایی نیروی زمينی مستقر در ايرانشهر تعداد ٢٠١٤ ويزيت تخصصي ١٠٠٠ويزيت عمومی، ٣٦٨ويزيت پاراكلينيك، ٢٨٠ ويزيت داندانپزشكي و ٢٣ عمل جراحي انجام شد.
دکتر بابلی تصریح کرد همچنين در اين بيمارستان ١٢٠٠ نفر نسخه رايگان دارو دريافت كردند.
وی در ادامه تشریح فعالیت های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان گفت: در بيمارستان خاش هم ١٠٠٠ نفر مراجعه كردند كه از اين تعداد٣٠٠ ويزيت پاراكلينيك، ١٣٠ويزيت دندانپزشكی و دو عمل  جراحی و باقي هم مراجعات عمومی بوده است  كه يكي ازاين عملها عمل جراحی مغز و اعصاب بوده است.
وي که عمده مراجعات مردم مناطق محروم شرق و جنوب شرقی کشور را  ناشی از عدم رعايت بهداشت عنوان نمود، گفت: بیشترین مراجعات در این دو روز به جهت ابتلا به بیماری های مرتبط با عدم رعایت بهداشت فردی بوده، به جهت کمبود سطح آگاهی از بهداشت فردی است.
وی با اشاره به تلاش در جهت ارتقای سطح آگاهی مردم منطقه نسبت به مسائل بهداشتی افزود  نبود امكانات باعث شده برخی بیماری ها در افراد عمق و نفوذ بیشتری پیدا کند، از اینرو سعی شد تا در تمام مدارس منطقه و در بين دانش آموزان بسته های بهداشت فردی توزيع و آموزشهایی مرتبط با اين حوزه ارائه شود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ