اخبار برگزیده
 


ناوگروه چهل و نهم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن سبلان و ناو لجستیک بندرعباس جهت شرکت در رزمایش مشترک کشورهای حاشیه اقیانوس هند، به بنگلادش رسید.
به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با اعلام ین خبر و با اشاره به حضور ناوگروه ایرانی در جنوب شرق‌ آسیا جهت شرکت در رزمایش امداد و نجات، اظهار داشت: هم اکنون دو ناو نیروی دریایی ارتش یعنی ناوشکن جمهوری اسلامی ایران «سبلان» و ناو لجستیک «بندرعباس» در لنگرگاه کشور بنگلادش هستند تا در رزمایش بزرگ امداد و نجات مشترک کشورهای حاشیه اقیانوس هند شرکت کنند.
خانزادی با بیان اینکه این رزمایش با هدایت نیروی دریایی بنگلادش در خلیج بنگال اجرا می‌شود، اظهار داشت: طی یکی دو روز آینده این رزمایش برگزار شده و اخبار آن منتشر خواهد شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: کشورهای استکباری معمولاً در پس رویکرد خود در حوزه امداد و نجات، به دنبال نفوذ استعماری و استکباری در کشورها هستند اما نگاه جمهوری اسلامی ایران در کمک به دیگر کشورها با تکیه بر رویکرد و آموزه‌های دینی و بشردوستانه است.
بنا بر این گزارش، هیات بلندپایه ای از نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهموری اسلامی ایران به سرپرستی امیر دریادار دوم خلبان ستاد بهرام عسکریان مشاور راهبردی فرمانده نیروی دریایی ارتش در کشور بنگلادش حضور داشته و در بدو ورود به این کشور، در فرودگاه حضرت شاه جلال داکا مورد استقبال مقامات نظامی این کشور و نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
این هیات علاوه بر رزمایش فوق، در جلسه فوق العاده فرماندهان و اعضای سمپوزیوم دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز حضور داشته و به ارائه برنامه های آیونز 2018 ایران در این اجلاس خواهند پرداخت.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ