اخبار برگزیده
 

  معاون درمان اداره بهداشت، امداد و درمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی از برپایی بیمارستان 32 تختخوابی صحرایی این یگان در بخش گلیداغ شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان خبر داد.
سرهنگ پزشک دکتر محمد امینیان فر گفت: برپایی بیمارستان صحرایی با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مردم مناطق محروم و مرزی صورت گرفته است.
وی افزود: دراین بیمارستان نیروی انسانی در قالب سه کارگروه درمانی شامل  پزشک متخصص و عمومی، کارگروه بهداشتی و پرستار، بهیار و مهندس پزشکی و کارگروه فرهنگی و آموزشی فعالیت دارند.
دکتر امینیان فر اضافه کرد: دندانپزشکی، قلب، داخلی، چشم، گوش، حلق و بینی، پوست، مغز و اعصاب، اعصاب و روان، اطفال، تغذیه، بهداشت محیط و دامپزشکی و مشاوره از جمله خدماتی است که به اهالی این منطقه ارائه می شود.
دکتر امینیان فر از حضور برخی گروه های پزشکی و مشاوره ای در مدارس و روستاهای این بخش مرزی نیز خبر داد و گفت: این گروه ها علاوه بر آموزش های اولیه بهداشت خانواده و مراقبت از دندان ها، بسته های بهداشتی شامل خمیر دندان، مسواک و دهان شویه نیز بین دانش آموزان توزیع می کنند.
وی، انجام 9 مورد جراحی کوچک را از دیگر فعالیت های این تیم پزشکی ذکر کرد و افزود: پس از این منطقه، بیمارستان صحرایی ارتش تا پایان سال جاری در چند نقطه محروم دیگر کشور نیز حضور می یابد.
به گفته دکتر امینیان فر، پیش از این نیز بیمارستان صحرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی در مناطق محروم استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و تهران (ورامین) برپا شده بود.
شهرستان مرزی مراوه تپه درمنتهی الیه شرق استان گلستان افزون بر 60 هزار نفر جمعیت دارد.

 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ