اخبار برگزیده
 

ناو موشک انداز سپر پس از الحاق به ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع)، راهی نخستین ماموریت نظامی در دریای خزر شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ناو موشک انداز سپر که صبح روز سه شنبه به ناوگان شمال نداجا ملحق شد به منظور برقراری امنیت و حفظ منافع کشور و ابلاغ پیام صلح و دوستی نخستین ماموریت نظامی خود را در خزر آغاز کرد.
دریادار دوم احمد رضا باقری افزود: این ماموریت هشت روزه است و کارکنان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام صلح و دوستی را در این ماموریت با خود به همراه خواهند داشت.
وی خاطر نشان کرد: تامین و توسعه امنیت پایدار در دریای خزر و تثبیت صلح و دوستی جمعی برای کشورهای حاشیه خزر مهمترین ماموریت ناوگان شمال در دریای صلح و دوستی است.
ناو موشک انداز جمهوری اسلامی ایران «سپر» صبح سه شنبه با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رییس سازمان صنایع دریایی، فرمانده نیروی دریایی ارتش و استاندار گیلان و جمعی دیگر از مسئولان ارشد نظامی استان به ناوگان شمال الحاق شد.
جدیدترین ناوچه موشک انداز ساخت داخل با نام سپر با شماره بدنه
P234 ، چهارمین ناوچه ساخته شده از کلاس سینا در منطقه چهارم دریایی در انزلی است که ساخت آن 2 سال و نیم طول کشید. این شناور از چهار پرتابگر موشک کروز از کلاس نور یا قادر‌ (با برد 120 تا 250 کیلومتر)، یک توپ 76 میلیمتری فجر27 بر روی سینه و یک توپ 40 میلیتری بر روی پاشنه بهره می‌برد. با الحاق سپر به ناوگان شمال، تعداد شناورهای رزمی نداجا در دریای شمال به شش فروند می‌رسد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ