اخبار برگزیده

1396/7/19 چهارشنبه

فرمانده نیروی هوایی عمان از پایگاه شهید لشگری بازدید کرد

فرمانده نیروی هوایی عمان و هیئت همراه با حضور در پایگاه شهید لشگری مهرآباد از بخش‌های مختلف این پایگاه بازدید کرد.

 

امیر سرتیپ دوم خلبان «محمد تسویه‌چی» فرمانده پایگاه شهید لشکری در دیدار سرلشکر «مطر علی مطر العبیدانی» فرمانده نیروی هوایی عمان ضمن عرض خیر مقدم به بیان تاریخچه این پایگاه پرداخت.
 
وی با بیان اینکه این پایگاه در سال 1941 میلادی تاسیس شده است، گفت: رشد هوانوردی و عضویت ایران در ایکائو منجر به رشد روز افزون صنعت ترابری هوایی، مسافری و باری در فرودگاه اصلی ایران (مهرآباد) شد.
 
فرمانده پایگاه شهید لشگری با اشاره به تنوع هواپیماهای موجود، اعم از میگ 29، هواپیماهای سوخت رسان، باربری و شناسایی بوئینگ 707 و 747، هواپیماهای سی 130، جت فالکون و... افزود: کارکنان فنی متعهد و متخصص این پایگاه توانمندی تعمیرات اساسی و بازآماد کلیه هواپیماها را دارا هستند.
 
وی در ادامه اظهار داشت: رژه هوایی 29 فروردین که از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران روز ارتش نامیده شد، هرساله با محوریت پایگاه شهید لشکری انجام می‌شود.
 
 
همچنین سرلشکر مطر علی مطر العبیدانی در این دیدار گفت: بسیار خرسندم که در این پایگاه قدیمی و کهن حضور یافته‌ام.
 
وی افزود: مواردی که امروز مشاهده کردم دستاوردهایی حرفه‌ای و بیانگر توانمندی این پایگاه است و شما شایسته هستید که بین توانمندی‌ها افتخار کنید.
 
فرمانده نیروی هوایی عمان با بیان اینکه ما همواره به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم، افزود: گروه دوستی در نیروهای مسلح دو کشور تشکیل شده است و در آنجا زمینه‌های همکاری مورد بحث قرار خواهد گرفت.
 
وی در پایان اظهار داشت: بدون تردید موارد بسیار زیادی هستند که باید در مورد آن‌ها همکاری کنیم و ان‌شاءالله به این همکاری‌ها توسعه خواهیم داد.
 
گفتنی است فرمانده نیروی هوایی عمان از اورهال هواپیماهای میگ 29، اف4، سی130، بوئینگ 707 و 747 و سیمیلاتور بازدید کرد.

 
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ