اخبار برگزیده

1395/10/15 چهارشنبه

در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد؛ گرامیداشت بیست ‌و ‌دومین سالگرد شهادت شهید ستاری و جمعی از فرماندهان شهید نهاجا

همزمان با 15 دی بیست و دومین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی و جمعی از فرماندهان شهید این نیرو، مراسم گرامیداشتی در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.

 

 همزمان با 15 دی بیست و دومین سالگرد شهادت شهید منصور ستاری فرمانده فقید نیروی هوایی و جمعی از فرماندهان شهید این نیرو، مراسم گرامیداشتی در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد.
در این مراسم که با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور، امیر سرتیپ علیرضا برخور جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا و جمعی از فرماندهان و مسئولان این نیرو برگزار شد، حجت الاسلام جلیلی صفت طی سخنانی با بیان اینکه شهید ستاری انسانی سخت‌کوش و مبتکری عملیاتی بود که با فعالیت‌های عملیاتی خود دشمن را به وحشت می‌انداخت، افزود: گفت: امنیت امروز نتیجه ایثارگری‌های شهداست.
‌ وی همچنین اظهار داشت: شهدا در میادین نبرد با دشمنان جنگیدند، با خدا معامله و جان خود را در راه او با اخلاص و صداقت هدیه کردند.
رئیس اداره عقیدتی سیاسی نهاجا در ادامه افزود:‌ شهید ستاری انسانی سخت‌کوش،  مؤمن، عالم و عامل، اهل تحقیق و مطالعه و در مسائل عملیاتی مبتکر و صاحب نظر بود.
حجت الاسلام جلیلی‌صفت با بیان اینکه  امنیت امروز ما نتیجه شهامت‌ها و ایثارگری‌های شهدایی نظیر ستاری، اردستانی و یاسینی و بابایی‌هاست، افزود: مطمئناً راه شهدا ادامه خواهد یافت.
فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری نیز در این مراسم با بیان اینکه هدف افزایش «توان رزمی» دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی است،‌ گفت: امروز ایران اسلامی به رشد و بالندگی و به قدرت تعیین کننده در سطح بین‌المللی رسیده است.
امیر سرتیپ دوم هادیان همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فرمانده دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری و شهیدان ستاری، یاسینی، اردستانی، سنایی، جمشیدی، جم‌منش، رزاقی، جزءمحتشمی، محسنی و پورزادی افزود: در مکتب اسلام ایثار و از خودگذشتگی در راه دفاع از حق از والاترین ارزش‌هاست و شهادت‌طلبی در این مسیر نیز از مقدس‌ترین مفاهیم الهی به شمار می‌رود.
وی در ادامه گفت: شهادت مرگ در راه ارزش‌هاست و هر شهید مشعلی فروزان است که در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت جاودانه می‌درخشد.
امیر هادیان گفت: شهادت اوج کمال انسان است و تکریم و تعظیم شهدا تلاشی مقدس و برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی بشریت از یوغ ذلت و اسارت در راستای اعتلای ارزش‌های مکتب توحید و عدالت است.
وی تاکیدکرد: امروز نظام اسلامی ایران با عنایت به پروردگار و توجهات حضرت ولی‌عصر(عج) و رهبری مقام معظم رهبری و به برکت خون شهدا و برخورداری از مکتب انسان‌ساز اهل‌بیت (ع) و پشتیبانی نیروهای ولایت‌مدار و مؤمن و بصیر، ام‌القرای جهان اسلام و طلایه‌دار دفاع از مظلومان در مبارزه با یزیدیان زمان است.
وی همچنین گفت: امروز ایران اسلامی به رشد و بالندگی و به قدرت تعیین کننده‌ای در سطح بین‌المللی رسیده است.
امیر هادیان با اشاره به اینکه همه ما در قبال شهدا مسئول و موظفیم، افزود: ارتقای توان رزمی ادامه راه شهدا،‌ خدمت به اسلام و دفاع از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است که ما لحظه‌ای از آن فروگذار نخواهیم بود.
 
 
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ