jll
فرمانده مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران دریایی: سرباز مظهر بصیرت و مدافع ولایت در کشور است فرمانده مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم(ع) نیروی دریایی ارتش گفت: سرباز، نماد شجاعت، شهامت ، مظهر بصیرت و مدافع ولایت در کشور است.
 فرمانده مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم(ع) نیروی دریایی ارتش گفت: سرباز، نماد شجاعت، شهامت ، مظهر بصیرت و مدافع ولایت در کشور است.
به گزارش نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار دوم علی رضا بیاتی در جشنواره جوان سرباز با عنوان سرباز؛ مظهر بصیرت، مدافع ولایت و نماد مقاومت به تشریح نقش سربازان در ایجاد امنیت ملی در کشور پرداخت .
وی گفت: یکی از مؤلفه های تامین کننده امنیت ملی در هر کشوری قدرت نظامی است، قدرت نظامی بر پایه عوامل مختلفی از جمله نیروی انسانی با ایمان و متعهد، تجهیزات و آموزش استوار است.
فرمانده مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم(ع) نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در ساختار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، بخش عمده نیروی انسانی را سربازان وظیفه تشکیل می دهند که میزان آمادگی و مهارت آنان بر قدرت نظامی و در نهایت بر امنیت ملی کشور بسیار اثر گذار است، پس دوران سربازی یکی از با ارزش ترین، حساس ترین و مفیدترین دوره زندگی یک فرد و جوان محسوب می شود.
امیر دریادار دوم بیاتی با اشاره به جایگاه ممتاز سرباز در نظام جمهوری اسلامی به تبیین مفهوم این واژه مقدس پرداخت و افزود: واژه سربازی از جمله واژگانی است که از مفهوم عمیق و با ارزشی برخوردار است به همین خاطر، سربازان از منزلت و جایگاه خاصی در جوامع برخوردارند.
وی توضیح داد: سرباز در دوران دفاع مقدس که یکی از افتخار آمیزترین حماسه پرشور را برای میهن عزیزمان رقم زد، بی تردید، قسمت اعظمی از دلاورمردی ها و ایثارگری های دفاع مقدس به همت و غیرت سربازان وظیفه صورت گرفت که مخلصانه قدم در وادی دفاع و حراست از این مرزو بوم گذاشتند و در کنار دیگر همرزمان خود صحنه هایی زیبا از رشادت و دلیرمردی را خلق کردند.
امیر دریادار دوم بیاتی ابراز امیدواری کرد با برگزاری این جشنواره در سال های آتی فرصتی جهت شناسایی و استفاده بهینه از استعداد سرشار سربازان جوان برای این مرکز فراهم آید.
حجت الاسلام جعفر صمدی، رئیس عقیدتی سیاسی این مرکز نیز در این جشنواره با عنوان کردن این موضوع که سربازی فریضه ای الهی است به بررسی وضعیت سربازان و پادگان های نظامی در دوران کنونی پرداخت.
صمدی افزود: امروزه با حاکمیت اسلام و مکارم اخلاقی در پادگان ها ، سرباز ، «زینت کشور» و یار امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، لقب گرفته است و با همت مردان پرورش یافته در مکتب حسینی و الهام از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، محیط پادگان ها به یک دانشگاه تربیت جوان مبدل شده است؛ دانشگاهی که علاوه برتقویت توان بدنی، تقویت بنیه اعتقادی و دینی و همچنین تقویت بعد سیاسی را در دستور کار خود قرار داده است و همین امر باعث شده است خانواده ها با افتخار فرزندانشان را به پادگان ها جهت طی دوره مقدس سربازی گسیل کنند.
رئیس عقیدتی سیاسی مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم (ع) نداجا خاطر نشان کرد که با برگزاری اینگونه برنامه ها جهت سربازان، سربازان به عنوان مظهر بصیرت، مدافع ولایت و نماد مقاومت تبلور بیشتری بیابند.
جشنواره جوان سرباز بعد از یک هفته برگزاری با انجام برنامه های متنوع دینی، فرهنگی و هنری و تقدیر از سربازان نمونه در مرکز آموزش تکاوران و تفنگداران دریایی قمر بنی هاشم علیه السلام منجیل پایان یافت.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر